Na Edufest v Kutné hoře jsme představili PBIS rodičům, učitelům i dětem

domů / blog / Na Edufest v Kutné hoře jsme představili PBIS rodičům, učitelům i dětem
Na Edufest v Kutné hoře jsme představili PBIS rodičům, učitelům i dětem

Festival hravého učení Edufest připravili Nadační fond Eduzměna spolu kutnohorskými volnočasovými organizacemi, podniky a svými odbornými partnery. Jako součást odborných partnerů Eduzměny jsme se do festivalu zapojili a připravili představení PBIS v netradičním pojetí na jednom ze stánků pod krásným kostelem sv. Jakuba.

Nadační fond Eduzměna v regionu realizuje pětiletý pilotní projekt, který zlepšuje úroveň vzdělávání dětí. Přináší zkušenosti a finance pro rozvoj školství. Pracuje dlouhodobě na tom, aby se děti mohly učit naplno, s radostí z objevování a škola je připravila na budoucnost, kde bude třeba především umět spolupracovat, kriticky myslet a dobře se orientovat v rychle se měnícím světě.

Na našem stánku jsme probírali:

🌟 Jaká pravidla by měla ve škole platit, aby do ní všichni chodili s radostí?

🤔 V čem nám pravidla pomáhají a jaký je jejich dopad na vzdělávání?

❤️ Jak na nás působí jejich pozitivní formulace místo zákazů a omezení?

🙋‍♂️ Proč se na tvorbě pravidel aktivně podílet?

💡A jaký to má vliv na vzdělávání?

 

Na složité otázky jsme s dětmi odpovídali tvořivě ve výtvarné dílně. Děti si mohly vybrat z namalování ideální školy s povídáním o školních hodnotách a pravidlech nebo starší děti například z výběr tří nejdůležitějších očekávání pro celou školu (včetně učitelů) a přiřazení příkladů naplňování těchto očekávání. Dětem jsme se tak snažili ukázat způsob pozitivně formulovaných očekávání a podporu vhodného chování, která na školách mimo jiné zlepšuje třídní a celoškolní atmosféru.

 

Pro rodiče, učitele i novináře jsme měli připraveny krátké informační letáčky zobrazující tří úrovně podpory chování a vysvětlovali jsme principy pozitivní zpětné vazby na chování dětí a další prvky všech tří úrovní. Těší nás, že se díky spolupráci s dalšími aktéry v oblasti vzdělávání dostáváme k těmto inovativním a obohacujícím akcím.

Doufáme, že se dětem i rodičům náš stánek líbil a přikládáme několik krásných výtvorů dětí u našeho stánku.

Děkujeme také našim donorům, díky kterým je možné do českého vzdělávání přinášet a adaptovat ověřené, funkční systémy.

 

Projekt podpořil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a zmocnění znevýhodněných skupin. Program je financován z Fondů EHP a Norska

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..